Podróż do Francji

Utworzono dnia 22.08.2023

Uczniowie klasy ósmej mieli okazję pojechać do Francji, jako klasa od lat korespondująca z uczniami z Boulleret. Towarzyszyła im Dyrektor szkoły, Pani Joanna Beśka, wychowawca, Pani Justyna Seman oraz członkowie Stowarzyszenia Amis: pan Łukasz Borsuk, Pan Krzysztof Siwek, Pani Anna Janik oraz Pani Anna Witor. Podróż rozpoczęła się w niedzielę czwartego czerwca i trawała do niedzieli dziesiątego czerwca. Po przyjeździe do Boulleret i przywitaniu na miejscu, grupa z Polski udała się na miejsce zakwaterowania, a kolejne dni przyniosły mnóstwo wrażeń: wizytę w szkole w Boulleret, wspólne gry zespołowe i zajęcia edukacyjne, odwiedziny u Burmistrza oraz wizytę w zamku Buranlure, spływ kajakami po Loarze, zwiedzanie farmy kóz z degustacją sera, koncert słynnej pianistki Emanuelle Stephan oraz wyjazd do Bourges i zwiedzanie zabytków tego pięknego miasta. Na pożegnanie grupa z Polski uczestniczyła w uroczytej kolacji z udziałem mieszkanców miasteczka. Pojawiła się nawet orkiestra dęta. Uczniowie z Polski świetnie radzili sobie komunikacją w języku angielskim. Byli też zachwyceni francuskim jedzeniem, uprzejmością, gościnnością i otwartością. Szczególne podziękowania należą się Burmistrzowi Korfantowa, Panu Januszowi Wójcikowi za pomoc w sfinansowniu podróży. Swój wkład finansowy miał również Urząd Marszałkowski w Opolu, za co również należą się serdeczne podziękowania. Podróż do Boulleret na długo pozostanie w pamięci uczniow i opiekunów.

oprac. Justyna Seman

Podróż do Francji