FINAŁ WOJEWÓDZKICH IGRZYSK LZS W MINI PIŁCE KOSZYKOWEJ CHŁOPCÓW

DO  FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO IGRZYSK LZS

W MINI PIŁCE KOSZYKOWEJ CHŁOPCÓW

SZKÓŁ PODSTAWOWYCH 2023

W MISTRZOSTWACH GMINY W MINI PIŁCE KOSZYKOWEJ rozegranych                     w dniu 7 lutego 2023 r. w hali sportowej SP nr 2 w Korfantowie nasza szkoła zajęła I miejsce.

Tym samym awansując do PÓŁFINAŁU WOJEWÓDZKIEGO IGRZYSK LZS W MINI PIŁCE KOSZYKOWEJ CHŁOPCÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH 2023.

Wyniki:

ZS-P Ścinawa Mała-  SP nr 2 Korfantów ( 7:5)

I m-ce ZS-P Ścinawa Mała

II m-ce ZS-P Korfantów

PÓŁFINAŁ WOJEWÓDZKI IGRZYSK LZS W MINI PIŁCE KOSZYKOWEJ CHŁOPCÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH 2023, przeprowadzono w dn. 17 kwietnia 2023 r. w hali sportowej SP nr 2 w Korfantowie.

Do rywalizacji przystąpiły cztery szkoły- SP nr 2 Korfantów, ZS-P Ścinawa Mała,                       PSP Dąbrowa, ZS-P Trzeboszowice.

W Półfinale Wojewódzkim drużyna chłopców z naszej szkoły zdobyła I miejsce wygrywając wszystkie mecze. Tym samym awansując do Finału Wojewódzkiego LZS.

Wyniki naszych meczy:

ZS- P Ścinawa Mała- PSP Dąbrowa (10 : 5)

ZS- P Ścinawa Mała- SP nr 2 Korfantów (14 : 6)

ZS- P Ścinawa Mała– ZSP Trzeboszowice (10 : 8)

Wyniki końcowe:

1 miejsce - ZS-P Ścinawa Mała

2 miejsce - ZS-P Trzeboszowice

3 miejsce - SP nr 2 Korfantów

4 miejsce – PSP Dąbrowa

FINAŁ WOJEWÓDZKICH IGRZYSK LZS W MINI PIŁCE KOSZYKOWEJ CHŁOPCÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH 2023 rozegrany został w dniu 18 maja 2023 r. w hali sportowej PSP w Mąkoszycach.

Otwarcia Finału Wojewódzkich Igrzysk dokonał Pan Gerard Halama Przewodniczący WZ LZS w Opolu. Na turnieju obecni byli dyrektor PSP w Mąkoszycach Krystyna Ślusarek oraz Tadeusz Walczuk- członek zarządu Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS a także wice prezes d/s rozgrywek  Szkolnego Związku Sportowego „Opolskie”, który dostarczył medale, puchary oraz posiłek dla wszystkich uczestników.

Do rywalizacji przystąpiły cztery szkoły, które zwyciężyły we wcześniejszych turniejach eliminacyjnych- PSP Turawa, ZS-P Ścinawa Mała, PSP Chróścina, PSP Mąkoszyce.

Rozegrano mecze systemem „każdy z każdym”. Rywalizacja była zacięta.

Po zliczeniu wyników wszystkich rozegranych spotkań reprezentacja naszej szkoły zajęła III miejsce w Wojewódzkich Igrzyskach LZS.

Jest to dla nas ogromny sukces, ponieważ mimo wielu przeciwności losu ( kilku zawodników z powodów zdrowotnych i losowych nie mogło uczestniczyć w meczach finałowych i mieliśmy okrojony skład drużyny), uczestniczyliśmy w meczach z drużynami na wysokim poziomie, co nie było już dziełem przypadku  i stanęliśmy na podium.

Wielkie gratulacje i brawa dla chłopców. Ponieważ ten sukces nie przyszedł im łatwo, tym bardziej ich cieszył.

Szkołę naszą reprezentowali:

Finał Wojewódzki- Bandurowski Mateusz, Bandurowski Tobiasz, Gęsiewicz Paweł, Fabian  Pazurek, Michał Wcisło, Siwek Tomasz, Gaweł Szymon, Ksawery Kulpa.

Półfinał Wojewódzki- Bandurowski Mateusz, Bandurowski Tobiasz, Gęsiewicz Paweł, Fabian  Pazurek, Cezary Pępek, Aliev Igor, Siwek Tomasz, Gaweł Szymon, Tomasz Misa, Ksawery Kulpa, Szymon Jasiński.

Mistrzostwa Gminy- Aliev Igor, Bandurowski Mateusz, Bandurowski Tobiasz, Gęsiewicz Paweł , Fabian  Pazurek, Cezary Pępek, Siwek Tomasz, Kulpa Ksawery

Trenerem i opiekunem była mgr Violetta Piekarska.

Należy podkreślić, że dużo też zawdzięczamy rodzicom chłopców, którzy są zaangażowani w życie sportowe naszej drużyny- zawsze chętnie służą pomocą, zainicjowali kupno strojów sportowych naszej reprezentacji,  jeżdżą na mecze, kibicując i wspierając naszych zawodników.

FINAŁ WOJEWÓDZKICH IGRZYSK LZS W MINI PIŁCE KOSZYKOWEJ CHŁOPCÓW

Utworzono dnia 26.05.2023, 09:04