GMINNY KONKURS CZYTELNICZY „SPOTKANIE Z LEKTURAMI”

Utworzono dnia 29.04.2022

28 kwietnia 2022 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ścinawie Małej odbył  II Gminny Konkurs Czytelniczy „Spotkanie z lekturami”. Patronat nad konkursem objął Burmistrz Korfantowa Pan Janusz Wójcik.

Gościliśmy uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Czesława Niemena w Korfantowie, z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego we Włodarach i z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Przechodzie.

Celem zorganizowanego konkursu było rozbudzanie pasji czytelniczych wśród uczniów oraz wspieranie ich indywidualnych zainteresowań. Uczestnicy rozwiązywali test ze znajomości wskazanych lektur, a następnie pracowali w zespołach. Odgadywali tytuły książek i autorów na podstawie wskazanych fragmentów, rozpoznawali bohaterów, rozwiązywali krzyżówkę i odpowiadali na wybrane losowo pytania. Wiele emocji wzbudziła konkurencja dotycząca czytania tekstu jako komentator sportowy. Na zakończenie uczniowie wygłaszali przemówienia, w których zachęcali swoich rówieśników do przeczytania wybranej książki.

Rywalizacja była bardzo wyrównana i zacięta, gdyż uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą na temat przeczytanych książek.

Zadania konkursowe zostały przygotowane i opracowane przez Panią Józefę Frukacz.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie:  Pani Dyrektor Danuta Babicz, Pani Elżbieta Grzegorzek, Pani Bożena Kłoda i Pani Marcelina Spychała.

Oto wyniki :

I miejsce zajęła drużyna z Włodar

II miejsce  drużyna z Przechodu

III miejsce drużyna z Korfantowa

IV miejsce drużyna ze  Ścinawy Małej

Gratuluję wszystkim uczestnikom i nauczycielom.

Opr. J. Frukacz

Spotkanie z lekturami