GMINNY KONKURS CZYTELNICZY „SPOTKANIE Z LEKTURAMI”

Utworzono dnia 22.04.2023

20 kwietnia 2023 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ścinawie Małej odbył się już  III Gminny Konkurs Czytelniczy „Spotkanie z lekturami”. Patronat nad konkursem objął Burmistrz Korfantowa Pan Janusz Wójcik.

Udział w rozgrywkach wzięli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Czesława Niemena w Korfantowie, z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego we Włodarach, z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Przechodzie oraz gospodarze ze Ścinawy Małej.

Celem zorganizowanego turnieju było przede wszystkim uaktywnienie uczniów i podniesienie poziomu czytelnictwa  oraz popularyzacja lektur szkolnych. Ważną rolę odegrało również współzawodnictwo i integracja uczniów z Gminy Korfantów.

Uczestnicy pracowali w grupach, na początku rozwiązywali test, który składał się z zadań zamkniętych i otwartych, następnie dopasowywali fragmenty tekstu do danej lektury,

a na zakończenie wygłaszali przemówienie, którego celem było zachęcenie rówieśników do przeczytania danej książki.

Rywalizacja była bardzo wyrównana i zacięta, gdyż uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą na temat przeczytanych książek.

Zadania konkursowe zostały przygotowane i opracowane przez Panią Józefę Frukacz.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie:  Pani Dyrektor Danuta Babicz, Pani Elżbieta Grzegorzek, Pani Bożena Kłoda i Pani Marcelina Spychała.

A oto wyniki czytelniczych zmagań :

I miejsce zajęła drużyna z Korfantowa

II miejsce  drużyna z Włodar i Ścinawy Małej

III miejsce drużyna z Przechodu

Gratuluję wszystkim uczestnikom i nauczycielom.

Dziękuję również Radzie Rodziców przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym za pomoc finansową w organizacji konkursu oraz Pani Dyrektor Joannie Beśce.

Opr. J. Frukacz

GMINNY KONKURS CZYTELNICZY „SPOTKANIE Z LEKTURAMI”

Utworzono dnia 22.04.2023, 08:36