IV Gminny Konkurs Czytelniczy

Utworzono dnia 06.04.2023

31 marca 2023 r. w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Ścinawie Małej odbył się IV Gminny Konkurs Czytelniczy „Przeczytałem już tę książkę”. Konkurs czytelniczy był dla uczniów klas II i III.                       W czytelniczych potyczkach wzięli udział uczniowie z placówek edukacyjnych: Włodar, Przechodu, Ścinawy Małej i Korfantowa. Miał on na celu  popularyzację czytelnictwa i literatury dziecięcej, inspirowanie zainteresowań czytelniczych, rozwijanie różnych umiejętności polonistycznych, kształcenie umiejętności pięknego czytania, sprawdzenie zdobytych wiadomości w atrakcyjny sposób. Uczniowie rozwiązywali zadania związane z lekturami:  „Pięciopsiaczki” – W. Chotomska, „Kapelusz Pani Wrony” – D. Parlak, Wiersze dla dzieci – J.Brzechwa, Dr. Dolitte- Hugh Lofting, „Dzieci z Bullerbyn” Astrid Lindgren.

Po rozwiązaniu testów uczestnicy udali się na słodki poczęstunek, po którym ogłoszono wyniki konkursu. Wszyscy uczestnicy okazali się dobrze przygotowani. Wśród zwycięzców na podium stanęli:

I miejsce- Liliana Winkler

II miejsce- Wojciech Misiura

III miejsce- Paulina Kubica

Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. Laureatom jeszcze raz gratulujemy wygranej.

Oprac. Iwona Goluch

IV Gminny Konkurs Czytelniczy