JESTEŚMY MISTRZAMI WOJEWÓDZTWA LZS W PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW 2010 I MŁODSI

Utworzono dnia 20.06.2023

7 czerwca 5 zawodników z ZS- P w Ścinawie Małej brało udział w turnieju „Mała Piłkarska Kadra Czeka” im. Marka Procyszyna, który odbył się na stadionie TOR-u Dobrzeń Wielki. Organizatorem rozgrywek Wojewódzkie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Opolu.
W tym celu połączyliśmy swoje siły i stworzyliśmy jedną drużynę złożoną z chłopców z gminy Korfantów uczęszczających do szkół: Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Ścinawie Małej (Mateusz Bandurowsk, Tobiasz Bandurowski, Paweł Gęsiewicz,  Igor Aliev, Cezary Pępek- bramkarz), Szkoły Podstawowej nr 2 w Korfantowie (Świtała Denis, Oleksów Filip, Koclęga Łukasz) oraz Niepublicznego Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Przechodzie (Kubon Dominik).
Nasza wspólna drużyna podczas turnieju reprezentowała- Gminne Zrzeszenie LZS w Korfantowie.
Trenerami drużyny byli: Violetta Piekarska i Grzegorz Żabiński.
Towarzyszył nam też rodzic zawodnika z ZS- P w Ścinawie Małej- Pan Marcin Gęsiewicz, który zawsze służy pomocą i nam kibicuje.

Drużyny rywalizowały na małych boiskach w systemie pięciu plus bramkarz. Pierwsza była faza grupowa z podziałem na dwie grupy po cztery ekipy. Następnie odbywała się runda play-off, a w niej mecze o 7., 5., 3. i 1. miejsce.
Kwintesencją tych rozgrywek był mecz finałowy z Prudnikiem, gdzie w regulaminowym czasie gry żadna z drużyn nie strzeliła bramki, a o wyłonieniu mistrza decydowały rzuty karne, którymi wygraliśmy 3:2.

Nasza drużyna stoczyła pasjonujące boje w turnieju.

WYNIKI TURNIEJU:
I m- ce  LZS Korfantów- Ścinawa
II m-ce UKS ORLIK PRUDNIK
III m- ce LKS Union Ujazd
4? TOR II Dobrzeń Wielki
5? TOR Dobrzeń Wielki
6? KS Metalowiec Łambinowice
7? AP Striker Chróścina
8? LZS Kamiennik

Dziękujemy wszystkim drużynom oraz organizatorom i gospodarzowi turnieju za wzorowo przygotowaną imprezę.
Gratulujemy naszym zawodnikom z gminy Korfantów (z ZS- P w Ścinawie Małej, z SP nr 2 w Korfantowie i  z NZS- P w Przechodzie) oraz ich rodzicom??

Opracowała: Violetta Piekarska-nauczycielka wychowania fizycznego

JESTEŚMY MISTRZAMI WOJEWÓDZTWA LZS W PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW 2010 I MŁODSI