Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

Utworzono dnia 09.10.2024

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego* 2024 wzywa ludzi do zastanowienia się i nadania priorytetu zbiorowemu dobrostanowi .

10 października świat będzie obchodził kolejny kluczowy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Tegoroczny oficjalny temat, „Czas nadać priorytet zdrowiu psychicznemu w miejscu pracy”, podkreśla znaczenie wspierania środowisk pracy.

Minęły czasy, gdy praca i zdrowie psychiczne istniały w osobnych bańkach. Wraz ze wzrostem wypalenia zawodowego, lęku i stresu związanego z pracą, są one bardziej niż kiedykolwiek powiązane. Tegoroczny temat stanowi wezwanie do działania, aby przestać traktować zdrowie psychiczne jako coś drugorzędnego. Nie można już ograniczać go do życia osobistego — wpływa ono na wydajność pracy, motywację do nauki, kreatywność, zaangażowanie i ogólną satysfakcję z życia.

Niezależnie od tego, czy jesteś rodzicem, czy uczniem podejmij refleksję nad swoim życiem.

*Święto zostało ustanowione w 1992 roku przez Światową Federację Zdrowia Psychicznego. Jego celem jest zwrócenie uwagi na dbałość o zdrowie psychiczne, pomoc osobom chorym z naszego otoczenia, ulepszania opieki medycznej nad chorymi psychicznie i na wszystkie sprawy dotyczące zaburzeń psychicznych.

*Źródło: https://www.independent.co.uk;