TYDZIEŃ KULTURY ZDROWOTNEJ.

Utworzono dnia 06.05.2022

Kwiecień to miesiąc, w którym w naszym przedszkolu, jak co roku obchodzimy -TYDZIEŃ KULTURY ZDROWOTNEJ. Jednak -”ZDROWIE „ to temat, który podejmowany jest nie tylko w tym czasie.
Tydzień zdrowia jest takim podsumowaniem wiedzy zdobytej w czasie roku oraz przypomnieniem sobie umiejętności związanych z tą tematyką.
Prawidłowe nawyki mycia zębów, mycia owoców i warzyw, dbania o higienę ciała i racjonalne odżywianie bogate w witaminy są znane przedszkolakom.
            Dzień Zdrowia zaczęliśmy od oglądnięcia filmu na temat zdrowego sposobu odżywiania, pogadanki na temat Piramidy żywienia,segregowania zdrowych i niezdrowych rzeczy.Grupa starszaków skomponowała własne zdrowe kanapki z tym, co lubią szczególnie,a  grupa „Biedroneczki” przygotowała pyszny koktajl z truskawek,bananów i jogurtu naturalnego. Odwiedziła nas nasza pielęgniarka szkolna,która opowiedziała przedszkolakom o prawidłowej,codziennej higienie naszego ciała.

Kolejny dzień obfitował w atrakcje ruchowe,a przedszkolaki dowiedziały się,że codzienny ruch to zdrowie,dlatego  zorganizowaliśmy dla naszych podopiecznych ćwiczenia gimnastyczne na powietrzu, dzieci pokonywały kolorowy tor przeszkód i samodzielnie wymyślały własny sposób aktywności ruchowej.

Podsumowaniem naszego Tygodnia Kultury zdrowotnej,były odwiedziny pani dietetyk,która jeszcze raz przypomniała,co należy jeść, a jakich produktów unikać,aby być zdrowym i pełnym energii. Podkreśliła że należy dbać o własną higienę osobistą i dużo przebywać na świeżym powietrzu. Miejmy nadzieję,że nasze przedszkolaki z pomocą swoich rodziców, będą już zawsze prowadziły aktywny, higieniczny i zdrowy styl   życia:)

Tydzień kultury zdrowotnej

Utworzono dnia 06.05.2022, 08:59