CZY WSZYSTKIE OWOCE SĄ SMACZNE? - ZAJĘCIA PROWADZONE METODĄ PROJEKTU

Utworzono dnia 24.10.2023

Jesień to pora  roku, która dzieli się z nami  swoimi  skarbami. Październik pokazuje nam piękne kolory na  drzewach  i zrzuca z drzew smaczne owoce. Rozszerza nasze horyzonty o nieznane nam tropikalne owoce, które możemy kupić  także  w sklepie.  Dlatego też sówki postanowiły zbadać czy  wszystkie  owoce  są smaczne?  Przedszkolaki  przez  cały  tydzień poznawały wszystkie  dostępne im  owoce  za pomocą  różnych zmysłów: wzroku, smaku i dotyku. Wzbogaciły swoją  wiedzę na temat sadu, tworzyły wspólnie drzewa w czterech porach roku, oglądały  bajkę  edukacyjną pt.: „W sadzie”, poznały „Bananową bajkę”               S. Kraszewskiego, podejmowały próby  globalnego czytania  nazw  owoców, przeliczały je, tworzyły ciągi i zbiory z  owoców, śpiewały piosenki o tematyce owocowej, jak np.: „Pac gruszka”, kolorowały ilustracje przedstawiające różne owoce. Nauczyły się  rozróżniać owoce krajowe od egzotycznych. Wykonały przetwory na zimę- kompoty z gruszek i jabłek oraz egzotyczną sałatkę. Dzieci po raz pierwszy  widziały i smakowały niektórych owoców takich, jak: mango, awokado, pomelo, melon, granat czy ananas. Poprosiłam również rodziców, aby  zawsze dawali  dzieciom  na śniadanie  jakiś owoc. W ten  sposób przedszkolaki będą  próbowały nowych  i  „zdrowych witaminek”. W ostatnim dniu tygodnia miał miejsce Światowy  dzień warzyw i owoców , więc w przedszkolu  został  zorganizowany  konkurs  recytatorski pt.: „Na  straganie”.

Oprac. Barbara Bugno

CZY WSZYSTKIE OWOCE SĄ SMACZNE? - ZAJĘCIA PROWADZONE METODĄ PROJEKTU