PROGRAMY EDUKACYJNE – „ZARAZKOM SIĘ NIE DAMY, BO O SIEBIE DBAMY”, „CZYŚCIOCHOWA AKADEMIA”

Utworzono dnia 13.05.2024

Zarazki  to  mikroby  tak  malutkie,  że  nie  zobaczymy  ich  gołym  okiem.  Jeśli  dostaną  się  do naszego  organizmu,  mogą  wywołać  różne  infekcje  i  choroby. Dlatego bardzo  ważne  jest,  abyśmy  już  od  najmłodszych  lat  poszerzali  swoją  wiedzę  na  ten  temat. Realizując  Program  Edukacyjny  Wojewódzkiej  Stacji  Sanitarno – Epidemiologicznej  w Opolu, grupa  sówki  poznała  następujące  zagadnienia:  wirusy  i  bakterie,  szczepienia  ochronne,  higiena  osobista,  odżywcze  i  wartościowe  produkty żywieniowe,  aktywność  fizyczna o  każdej  porze  roku. Od  organizatora  dzieci  otrzymały  książeczki  do kolorowania  i  ćwiczenia    umiejętności    pisania  liter  i  cyfr. Ponadto  przedszkolaki  otrzymały  również  książeczki   z    Programu  „Czyściochowa    Akademia” .  Rossmann już od  kilku  lat  zaprasza  dzieci  do zabawy.  W tym  roku   przedszkolaki  oglądały  filmy edukacyjne  z  bohaterami  Czyściochowa  oraz  nauczyły  się  poprawnie  myć  ząbki.

Oprac. Barbara Bugno