Utworzono dnia 16.02.2022

W tym roku bal  karnawałowy  odbył się  w  Zaczarowanym  Lesie,  do którego  zaprosił  dzieci z  Węży- Skrzat Radek.  Przedszkolaki,  gdy  tylko przeszły przez  zaczarowane  drzwi,  znalazły  się   w   bajkowej  krainie. Radek  odczytał  dzieciom  list  od zwierząt leśnych,  w  którym  proszą  one  o  pomoc  w   czasie  mroźnej  zimy. Skrzat  wyjaśnił  również,  że w  lesie  ukryte  są  koperty,  a w  każdej  kopercie  zadanie,  po  którego  wypełnieniu  otrzymają  nagrodę. Przedszkolaki  wspólnie  wykonały  wszystkie  zadania, m. in.:   rozwiązywały  zagadki  słowne,  dźwiękowe  i  graficzne; tropiły  ślady ptaków i zwierząt na  śniegu;  spostrzegały  położenie  szyszek,  orzechów względem  siebie;  odgadywały,  co  znajduje  się   w  zaczarowanym   pudle; układały  puzzle; przyozdobiły  paśnik,  karmnik i budkę  lęgową; wykonały  gila  i liska  z  kolorowego  papieru. Oglądały  również film edukacyjny pt.: „Sposoby  zwierząt  na przetrwanie  zimy” oraz   wykonały  ptasie  smakołyki. Za  dobrze  wykonane  zadania  dzieci  otrzymały  medale „Przyjaciela  przyrody”. Przedszkolaki sprawiły ogromną  niespodziankę  leśnym  przyjaciołom i zaprezentowały krótkie  przedstawienie, w którym  wcieliły  się  w  postacie  leśnych  zwierząt i opowiedziały  ich  trudną  sytuację,  kiedy to  w  zimie  nie  mają  one co  jeść. Oczywiście  na  balu  nie  mogło  zabraknąć  gier  i zabaw  ruchowo- tanecznych.  Dzieci z  uśmiechami  na  twarzach wspaniale  radziły  sobie  podczas  tańców,  np.:  Makareny,   Labado… Przedszkolaki pięknie  zaprezentowały  swoje  karnawałowe  stroje,  za  które  otrzymały  dyplomy  i upominki.

Oprac. B. Bugno

Utworzono dnia 16.02.2022, 09:40