Dzień pluszowego misia

Utworzono dnia 28.11.2021

W  tym  tygodniu  obchodziliśmy  w  przedszkolu  w  Węży - Dzień Pluszowego  Misia. Przedszkolaki rozpoczęły pierwszy  „etap” od  wielkich  poszukiwań,  ponieważ ich  pluszaki  ukryły się  gdzieś  w  naszej  sali.  Gdy  poszukiwania  zakończono,  rozpoczęliśmy  od rozpieszczania  „Misiaków”. Dzieci zagrały dla  nich koncert fletowy  do piosenki pt.:”Dzień  pluszowego misia”, wymasowały swoje  przytulanki, tańczyły z nimi  i  uczestniczyły w  zabawach  ruchowych. Kolejnym  „etapem” zabawy było  poznanie różnych  misiów-  bohaterów  bajek,  m.in.: Misia  Uszatka, „Misia Jogi,   Misia  Coralgola,  Kubusia  Puchatka. Dzieci mogły też  obserwować kosmos  przez  czarodziejskie  okulary  z  misiem  Haribo. A z  wujkiem Maćkiem  z  projektu  „Mały  Miś  w  świecie  wielkiej  literatury” przedszkolaki  wzięły  udział w  „Turnieju wiedzy  o  Polsce”. Ostatnim już „etapem” było   rozwiązywanie  misiowych  zagadek i  wykonanie  balonowych  misiów. Na  pamiątkę  tego  święta  przedszkolaki  otrzymały dyplomy oraz  misiowe  zdjęcie.

Oprac. B. Bugno

Dzień pluszowego misia