Dzień ziemi

Utworzono dnia 23.04.2022

W  tym  tygodniu  dzieci  poznały pojęcie  - ekologia  i  nauczyły  się,  jak  postępować  odpowiedzialnie i  dbać  o przyrodę  i  całą  naszą planetę.  W piątek  22 kwietnia odbył  się  uroczysty  Dzień Ziemi.  Przedszkolaki  wcieliły się  w cztery  żywioły:  powietrze,  ogień,  wodę  i  ziemię  i  zaprezentowały  krótkie  przedstawienie, które  zostało umieszczone  na Facebooku i WhatsAppie.  Głównym punktem  dnia  była  rozmowa  o segregowaniu  odpadów  i oczywiście  sprzątanie  najbliższego otoczenia.  Dzieci wyposażone  w  rękawiczki  i  z  ogromnymi  workami  wyruszyły na  poszukiwanie  śmieci,  które  wcześniej -  niestety  -  ktoś  zostawił. Daleko  nie  musieliśmy  chodzić.  Nasze  worki  na  szkło,  plastik  i  papier  szybko się  zapełniły   i  musieliśmy  wracać do  przedszkola. Tam  śmieci  wylądowały  w  odpowiednich  koszach  na  odpady. Dzieci  dowiedziały  się  też -  co  to jest  recykling  i  wykorzystały  stare  gazety. Rytmiczne, skoczne  i  wesołe  zabawy  rozweseliły   maluchy, które  przejęły  się  losem  naszej  planety. Przedszkolaki  za swoją wzorowa pracę, otrzymały  pamiątkowe  dyplomy,  które  będą  im  przypominać  o  Dniu  Ziemi  i o tym,  co robiły.

Oprac. B. Bugno

Dzień ziemi