PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Utworzono dnia 30.03.2022

Wszystko budzi się  do życia, przyroda  daje  nam  znaki,  że  już  czas  przywitać  wiosnę. Dzisiaj  wyszliśmy  więc  z  Marzanną  na  spacer,   a  wróciliśmy  do przedszkola  z  Panią  Wiosną.  „Białej  zimy  nie  ma już,  za to  wiosna  jest  tuż, tuż…”  Śpiewając  „Wiosenną  poleczkę” przedszkolaki z  Węży  przywitały  Panią  Wiosnę,  w  którą  wcieliła  się  jedna  z  dziewczynek.  Dzieci  ozdobiły  jej  pelerynę  wiosennymi  kwiatami,  a  potem   razem z  nią  zatańczyły  i  rozwiązywały zadania,  które  przygotowała  im  „Zielona  Panna”.  Pani  Wiosna  poprosiła  dzieci,  aby  pomogły jej w  szukaniu  pierwszych  kwiatów i  wysianiu  zboża  dla  ptaszków.  Przedszkolaki  posadziły  kwiaty  na  naszej  miododajnej  grządce, na  której  pojawiły  się  już  krokusy i  pierwiosnki. Dzieci  nie  zapomniały  również  o  symbolu  wiosny-  gaiku -  maiku  i  przystroiły go  kolorowymi  kwiatami  i  tańczącymi  na  wietrze  bibułkami.  Swoim  pomocnikom  Pani  Wiosna  podarowała   kolorowe,  kwiatowe  czapki,  w  których  dzieci  wesoło  bawiły  się  w  ogrodzie  przedszkolnym,  nasłuchując  odgłosów i  wypatrując  ptaszków w  koronach  drzew.

Oprac. B. Bugno

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY