Święto pieczonego ziemniaka

Utworzono dnia 24.10.2021

„Dzień  ziemniaka  dzisiaj  mamy,  więc  świętować zaczynamy”

Z okazji  Święta  Pieczonego  Ziemniaka  do  przedszkola w  Węży  przybył król  ziemniaków.  Dzieci dowiedziały  się od  niego jak  wyglądają  ziemniaki, jak  można  je  nazywać,  co  można  z  nich  ugotować  i  w  ogóle co  można  zrobić  z   ziemniaka?  Przedszkolaki  wysłuchały bajki w  formie teatrzyku kukiełkowego  pt.: „Wróbelek Elemelek-Kartofelek i bąbelek”.  Tego  dnia  słoneczko pięknie  grzało,  więc  dalsza część  obchodów  Święta Pieczonego Ziemniaka odbyła się  w  plenerze.  Przed przedszkolem pan Arek  rozpalił  nam  ognisko, a dzieci  wspólnie  z  mamami  upiekły  w  ognisku  ziemniaczki  i  kiełbaskę,  a  następnie wspólnie  realizowały zadania przygotowane  przez  króla  ziemniaków,  m. in.:  zaśpiewały  piosenkę urodzinową  dla  specjalnego  gościa, pokonały tor  przeszkód, wzięły  udział quizie  wiedzy  o  ziemniaku,  wykonały również ziemniaki – cudaki. Na  strudzone  zadaniami przedszkolaki  czekały  też  pyszne ziemniaczane potrawy,  wspólne  zdjęcie z  królem  ziemniaków oraz  pamiątkowe  dyplomy.

Oprac. B. Bugno

Święto pieczonego ziemnika