Wigilia w przedszkolu w Węży

Utworzono dnia 28.12.2021

Wigilia  Bożego  Narodzenia  to  jeden  z  najpiękniejszych  dni  w  roku,  na  który  czekamy  i  przeżywamy go  uroczyście  w domach  i  w  naszych  przedszkolnych  progach.  W świątecznie  udekorowanym  przedszkolu  przy  „wesołej  choince”  i  w  odświętnych  strojach  przedszkolaki  z  Węży  zaprezentowały  przedstawienie  pt.:  „Kolędnicy  ślą  życzenia  bożonarodzeniowe”. Pani  katechetka  opowiedziała o tradycji  Bożego Narodzenia,  a pani dyrektor  rozdała dzieciom opłatek  i  złożyła  wszystkim  życzenia. W  tym  szczególnym  dniu  na  stole czekał  barszczyk   z  uszkami,  pierniczki  i  inne  smakołyki,  a dzieci  otrzymały  wiele prezentów. Między  innymi  za  konkurs  plastyczny pt.: „Świąteczne aniołki” ,  w którym  I  miejsce  zdobył  Natan  Szwedo,  a II  Tomasz  Wajdzik (w  swoich  grupach  wiekowych). Ponadto dzieci otrzymały  od swoich opiekunek - skrzaty,  a  od  pani  sołtys – świąteczne  zawieszki  na  choinkę.  Pod  naszą  choinką  nie zabrakło  również  prezentów dla szanownych  gości,  których  zawsze  chętnie  zapraszamy.  Dziękujemy  wszystkim, którzy nas  odwiedzili  i  tym,  którzy  przygotowali wigilię.

Oprac. B. Bugno

Wigilia w przedszkolu w Węży