Święto Patrona

Utworzono dnia 10.05.2022

10 maja w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Patrona Szkoły- I Armii Wojska Polskiego z tytułu obchodów Dnia Zwycięstwa. W związku z tym, zorganizowana została uroczysta akademia z udziałem  wspaniałych gości: zastępcy Burmistrza Korfantowa- Pana Jarosława Szewczyka, sekretarza Związku Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i byłych Więźniów Politycznych- Pana Jana Nogi, zastępcy szefa Wojskowego Centrum Rekrutacji w Brzegu- Pana majora Tomasza Gozdka, Pana porucznika Mariusza Blacharza, przedstawicieli 1 Brzeskiego Pułku Saperów: sierżanta Macieja Szczypka, plutonowego Piotra Bogdana, starszego szeregowego Macieja Gacy, szeregowego Mateusza Maryniaka. Gościliśmy również  skarbnika Gminy Korfantów- panią Joannę Szydlarską, Radną Powiatu Nyskiego, Panią Danutę Korzeniowską oraz dyrektorów szkół: dyrektora Szkoły Podstawowej im. Czesława Niemiena, Panią Małgorzatę Sinicką, dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Korfantowie, Pana Marka Misztala, dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego we Włodarach, panią Danutę Babicz.. Ponadto swoją obecnością zaszczycili nas: radni Gminy Korfantów z Panem Ryszardem Dusiem na czele, Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Korfantowe- Pani Gabriela Misztal, dyrektor Domu Pomocy Społecznej, Pani Anna Januszewska-Zenowicz, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Korfantowie, Pani Ewa Szczepańska- Kręcidło, prezes OSP w Ścinawie Małej, Pan Jan Konarski, przedstawiciele OSP w Węży: PrezesOSP, Pan Jerzy Suszczyński oraz Panowie Sylwester Pomietło i Stanisław Bednarczyk. Towarzyszyli nam również: leśniczy, Pan Radosław Boruszak, sołtys Ścinawy Małej, Pan Jerzy Gęsiewicz, sołtys Przydroża Wielkiego, Pan Wiesław Nowacki, Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich, pani Halina Gąsior oraz Ksiądz proboszcz, Antoni Żebrowski. Uroczystość nie mogłaby odbyć się bez wsparcia Rady Rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ścinawie Małej, która w tym dniu była reprezentowana przez Panie: Annę Janik, Aleksandrę Pater, Annę Witor oraz Mariannę Hołyńską.

Uroczystość tradycyjnie rozpoczęła się częścią oficjalną, a więc odśpiewaniem Hymnu Państwowego,  przywitaniem gości, krótką wzmianką o Patronie Szkoły- I Armii Wojska Polskiego i przemówień osób zaproszonych. Następnie złożono kwiaty pod tablica pamiątkową, a zgromadzeni uczestnicy uroczystości mogli przyglądać się prezentacji narzędzi i urządzeń, w jakie wyposażony jest 1 Pułk Saperów w Brzegu.

Następnie cała społeczność udała się do sali gimnastycznej, gdzie odbyło się przedstawienie przygotowane prze uczniów klasy VII wraz z wychowawcą, Panią Justyną Seman oraz chór szkolny pod kierownictwem Pani Violetty Piekarskiej. Całość inscenizacji nawiązywała również do wydarzeń, jakie obecnie mają miejsce w Ukrainie, gdyż świętowany Dzień Zwycięstwa to jedno z najważniejszych świąt o charakterze patriotycznym. Największe wrażenie zrobił na gościach taniec z flagami, który na długo zostanie w pamięci wszystkich gości.

Święto Patrona

Utworzono dnia 10.05.2022, 22:53