Jasełka w Kościele pod wezwaniem św. Floriana w Przydrożu Małym

Utworzono dnia 09.01.2023

6 stycznia 2023 roku uczniowie Zespołu Szkolno- Przedszkolnego

w Ścinawie Małej zaprezentowali Jasełka w Kościele pod wezwaniem św. Floriana w Przydrożu Małym. Przybyli goście byli zachwyceni aktorskimi umiejętnościami młodych artystów oraz śpiewem szkolnego chóru. W pięknej scenerii uczniowie przedstawili historię narodzin Zbawiciela  Świata. Oddali tym samym hołd Trzem Królom, w dniu Objawienia Pańskiego.

Za przygotowanie Jasełek odpowiedzialni byli ks. Zbigniew Rycerz
i wychowawcy klas IV i V. Ks. Zbigniew Rycerz przygotował scenariusz
i wspierał występujących aktorskimi radami. Panie Monika Wójcik i Elżbieta Grzegorzek wspierały uczniów w ich przygotowaniach do wielkiego występu. Pani Violetta Piekarska, mentorka szkolnego chóru, przygotowała świąteczną oprawę muzyczną.

Inicjatorami tego wydarzenia byli ks. Proboszcz Karol Wacholc,
pan Wiesław Nowacki - sołtys Przydroża Małego oraz pani Joanna Beśka Dyrektor ZS-P w Ścinawie Małej. Pan Wiesław Nowacki dziękując zaznaczył,
że Jasełka z udziałem uczniów ZS-P w Ścinawie Małej na pewno będą odbywać się w Przydrożu Małym co roku. Pani Dyrektor Joanna Beśka pogratulowała pięknej inscenizacji, podziękowała również wszystkim za przybycie, a rodzicom uczniów, którzy przygotowali piękne stroje i przywieźli swoje pociechy, za ich zaangażowanie.

Jasełka w Kościele pod wezwaniem św. Floriana w Przydrożu Małym

Utworzono dnia 09.01.2023, 07:54