Pasowanie na ucznia I klasy

Utworzono dnia 16.10.2022

14 października 2022 r. odbyła  się w naszej szkole uroczystość Pasowania na ucznia klasy I i Święto Edukacji Narodowej.

Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej.             W tym dniu  dzieci oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów szkoły. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez Panią Dyrektor Szkoły Joannę Beśkę. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać im będą otrzymane dyplomy i pamiątkowe plakietki. Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

Uczniowie szkoły złożyli również życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły, a także zaproszonym gościom z okazji Święta Edukacji Narodowej. Miłą niespodzianką był występ nauczycielek w skeczu przedstawiającym szkolne życie.

Podczas wspólnego spotkania przy kawie wręczono również Nagrody Dyrektora za szczególne osiągnięcia nauczycieli i pracowników szkoły.

Opr.: Julita Gąsior

Pasowanie na ucznia I klasy