Śniadanie daje moc

Utworzono dnia 14.11.2022

8 XI – to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania  i  w tym też dniu w szkołach  całego kraju organizowana jest ogólnopolska akcja ŚNIADANIE DAJE MOC. Jest to program edukacyjny skierowany do uczniów klas I – III szkół podstawowych. Dzieci i nauczyciele naszej szkoły również wzięli udział w tej akcji.  Uczniowie w rozmowach, pracach plastycznych i na bazie projekcji filmowej ugruntowali swoją wiedzę na temat świadomego i prawidłowego żywienia w codziennym życiu.

Śniadanie to najlepszy start w nowy dzień. Dzieci, które zjadają zdrowe śniadanie mają MOC, czyli energię do nauki i zabawy.

Celem organizacji tej akcji jest :

- zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka;

- przyczynianie się do obniżenia poziomu niedożywienia dzieci w Polsce poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia;

- edukacja najmłodszych oraz zaangażowanie rodziców i nauczycieli w kwestie prawidłowego żywienia dzieci.

Śniadanie zostało poprzedzone zajęciami, które miały uświadomić dzieciom jak ważne jest spożywanie zdrowego posiłku rano. Przypomnieliśmy sobie, jak zbudowana jest piramida zdrowego żywienia i aktywności fizycznej oraz jakie obowiązują reguły zachowania się przy stole.

Istnieje takie powiedzenie : „Śniadanie zjedz sam, obiadem podziel się z przyjacielem, a kolację oddaj wrogowi”. Wniosek nasuwa się sam -  śniadanie jest najważniejszym posiłkiem , zjadanym w ciągu całego dnia.

Opr. Krystyna Tracz

Śniadanie daje moc