WYCIECZKA UCZNIÓW KLAS I – III do KOPALNI ZŁOTA W ZŁOTYM STOKU

Utworzono dnia 12.06.2023

29 maja 2023 roku uczniowie klas I, II i III wybrali się na wycieczkę do Kopalni Złota w Złotym Stoku.  Kopalnia Złota to duży obszar w Kotlinie Kłodzkiej z atrakcjami corocznie odwiedzanymi przez tysiące turystów z różnych części świata.

Wyruszyliśmy w Podziemną Trasę Turystyczną i zwiedziliśmy „ Sztolnię Gertrudę” i „ Sztolnię Czarną Górną”. Zobaczyliśmy jedyny w Polsce podziemny wodospad, który ma 8 metrów wysokości. Ze sztolni wyjechaliśmy na powierzchnię Pomarańczowym Tramwajem. Pod ziemią pokazano nam bajkowy świat, w którym był gnom, szalony alchemik i postać górnika. Pani przewodniczka opowiadała historie kopalni w ciekawy sposób.

W czasie wycieczki przeszukiwaliśmy DIAMENTOWE POLE, by znaleźć jak najwięcej drogocennych kamieni , wypłukiwaliśmy drobinki złota, widzieliśmy jak i z czego produkowano papier w dawnych czasach. Byliśmy też w Średniowiecznej Osadzie Górniczej, gdzie zobaczyliśmy maszyny, które pomagały  górnikom w pracy.

W drodze powrotnej odwiedziliśmy restaurację McDonalds w Nysie.

Dzieci wróciły z wycieczki uśmiechnięte, zadowolone i bogatsze o nowe doświadczenia.

Krystyna Tracz

WYCIECZKA UCZNIÓW KLAS I – III do KOPALNI ZŁOTA W ZŁOTYM STOKU