Dzień babci i dziadka

Utworzono dnia 15.02.2024

Niech nam żyją wszystkie babcie

i dziadkowie też,

Bez nich świat nas jest markotny

o czym dobrze wiesz.

Dlatego szanujmy, kochajmy ich

i z serca życzenia składajmy by

w radości i zdrowiu płynął im czas

i byli podporą w smutku dla nas.

Słowa tej piosenki wyrażają jak wiele zawdzięczmy naszym Babciom i Dziadkom. To Oni sprawiają, że w życiu każdego dziecka jest wiele radości, ciepła, miłości i uśmiechu na twarzy. Dlatego warto uczcić ten dzień w szczególny sposób.

Uczniowie klas 1-3 Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Ścinawie Małej przygotowali wielką niespodziankę dla swoich Dziadków. Uroczystość odbyła się w Świetlicy Integracji Wiejskiej w Ścinawie Małej 02.02.2024 r. o godzinie 11.00. Na występie Pani Dyrektor Joanna Beśka przywitała wszystkich zaproszonych Gości oraz złożyła życzenia zaproszonym Babciom i Dziadkom. Następnie dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I-III przedstawiły program artystyczny. Uczniowie naszej klasy przedstawili inscenizację „Czerwonego Kapturka” na wesoło oraz wzruszające wiersze, piosenki i pokazy taneczne. W trakcie uroczystości Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy, nagradzając najmłodszych gromkimi brawami. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni Goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa. Dziadków obdarowano pięknymi upominkami. Rodzice przygotowali słodki poczęstunek w postaci ciasta i kawy. Spotkanie upłynęło w miłej i wesołej atmosferze.  To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen radości dumy i uśmiechu. Dzień, który ukazał nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile.

Oprac. Iwona Goluch

Dzień babci i dziadka