Przyszła jesień do ogródka

Utworzono dnia 09.11.2023

„Przyszła jesień do ogródka”- Przyszła jesień do klasy drugiej. Zainspirowani powyższym wierszem, uczniowie klasy drugiej przez dwa miesiące  wykonywali różne zadania. Tak jak Jagusia dzieci przynosiły owoce, warzywa i dary jesieni do szkoły. Zdobywali wiedzę związaną ze zdrowym odżywianiem, pracami w polu i w ogrodzie. Jesień- to czas w sadzie i warzywniku zbioru plonów. Jesień to także czas porządkowania ogrodu. Uczniowie chętnie i aktywnie uczestniczyli podczas zajęć omawiając poszczególne prace, a także opowiadając w jaki sposób Oni pomagają w swoich domach jesienią. Na zajęcia plastyczne przynieśli ziemniaki, z których wykonali piękne pieczątki, a następnie pracę plastyczną. Każdy uczeń rozumie potrzebę spożywania warzyw i owoców. Z myślą o witaminach, uczniowie klasy II przygotowali pyszny sok owocowy z dojrzałych owoców. Był przepyszny, ponieważ był wykonany przez dzieci, bez dodatku konserwantów i cukru. Na następnych zajęciach przygotowaliśmy pyszną sałatkę jarzynową. Wyszła pyszna! W klasie panowała przyjemna, wesoła atmosfera podczas każdych zajęć.

Przyszła Jesień do ogródka

Ludwik Wiszniewski

Przyszła Jesień do ogródka.

Przywołała Jagusię:

– Marchew zbierz,

rzepkę zbierz,

do piwniczki wszystko znieś!

Znosi Jagusia do piwniczki jarzynki,

znosi i znosi.

Jeden wór,

drugi wór

– do wieczora trwał ten zbiór.

Wieczorem przybiegł do ogródka szary zajączek.

Chodził między zagonkami powolutku, powolutku.

– Marchwi brak, rzepki brak!...

Oprac. Iwona Goluch

Przyszła jesień do ogródka