W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH!

Utworzono dnia 30.11.2023

Dzień zdrowego śniadania w naszej szkole.

Jak co roku i tym razem w naszej szkole uczniowie klas I-III przygotowało wspólnie zdrowe śniadanie w ramach Dnia Śniadanie Daje Moc. Była to wspaniała okazja, aby przypomnieć sobie jak ważne jest śniadanie w jadłospisie każdego z nas, a szczególnie dzieci. Śniadanko poprzedzone było obejrzeniem filmu edukacyjnego pt. „Zdrowie na talerzu”. Podczas pogadanki nt zdrowego jedzenia, przypomnieliśmy sobie  Piramidę Żywieniowa i produkty, które są najlepsze dla naszego organizmu. Każdy uczeń sam skomponował swój posiłek, wybierając ulubione produkty.

Rodzice naszych uczniów zadbali o to, aby składniki były różnorodne. Zawierały warzywa, owoce, nabiał, produkty zbożowe. Dzieciom bardzo podobały się zajęcia. Pamiętajmy, że najlepszą metodą uczenia jest metoda uczenia się przez samodzielne działanie. Pozwala to na zaspokojenie dziecięcej kreatywności  i ciekawości.

Wszystkie kanapeczki zostały zjedzone ze smakiem.

Dbajmy o to, co jedzą nasze dzieci. Nie zapominajmy o drugim śniadaniu. W ten sposób kształcimy właściwe nawyki żywieniowe i dbamy o prawidłowy rozwój naszych dzieci. Zdrowe dziecko, to szczęśliwi rodzice i dzieciństwo naszych pociech.

Oprac. Iwona Goluch

W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH!

Utworzono dnia 30.11.2023, 10:45