WYCIECZKA DZIECI Z KLAS I, II i III

Utworzono dnia 10.06.2024

27 maja 2024r. 27 uczniów z klasy I, II i III wybrało się na wycieczkę do Gliwic.

Na początku zobaczyliśmy WYSTAWĘ KLOCKÓW LEGO. Na dużej powierzchni zebrano zbudowane z klocków LEGO niesamowite modele. Są tam rekordowej wielkości budowle z całego świata, interaktywne eksponaty, postacie , bohaterowie ulubionych bajek, książek i filmów w skali 1 : 1.  Zaprezentowana tam Katedra Notre Dame została uznana za największą budowlę wykonaną z klocków na świecie. Jest tam seria interaktywnych modeli, które można wprawić w ruch przyciskiem. Stoją tam w całej okazałości znane postacie muzyki i sportu. I to wszystko zostało zbudowane z kloców LEGO. Następna strefa została przeznaczona dla najmłodszych. Jest tam całe mnóstwo klocków i inspiracji do tworzenia własnych budowli. W tej strefie czas mijał szybko , każdy chciał pobawić się klockami LEGO różnej wielkości. Ponieważ sala jest duża, a wybór klocków ogromny każde dziecko miało możliwość układania wybranej przez siebie budowli, postaci i itp. Potem byliśmy w Funzeum, czyli w muzeum światła i koloru. Jest to miejsce łączące zabawę z nauką, zaskakujące kolorami i grą świateł. To największe tego typu miejsce w Polsce. Zwiedziliśmy wystawę KOLORU I ŚWIATŁA. Była to podróż przez świat barw, która pozostawia niezapomniane wrażenia. Tam też znaleźliśmy idealne miejsce do rozładowania energii zgromadzonej podczas wystawy światła i koloru, czyli Funzone – po prostu duży plac zabaw.

Na zakończenie była wizyta w McDonald’s, a potem droga powrotna do Ścinawy Małej.

Krystyna Tracz.

WYCIECZKA DZIECI Z KLAS I, II i III